ŠČERBA SE ZAPSAL DO HISTORIE, NA ME JUNIORŮ SKONČIL DEVÁTÝ

ŠČERBA SE ZAPSAL DO HISTORIE, NA ME JUNIORŮ SKONČIL DEVÁTÝ

ŠČERBA SE ZAPSAL DO HISTORIE, NA ME JUNIORŮ SKONČIL DEVÁTÝ

Matěj Ššerba se teprve jako druhý ústecký atlet v historii kvalifikoval na mistrovství Evropy juniorů a dokázal se probojovat do finále. Tam si vedl opět skvěle. Na stadionu v italském Grossetu zdolal na druhý pokus 5,10 metru a obsadil parádní deváté místo. Následující pokusy na 5,25 metru byly zároveń ataky jeho osobního rekordu. Třetí pokus vypadal nadějně, ale laťka na stojanech nevzůstala.

V průběhu soutěže selhalo několik favoritů, to se ovšem nestalo nastupující superstar světové tyčky. Arman Duplatis vylepšil rekord mistrovství na 5,65 metru a radoval se ze zlata. Osmnáctiletý mladík žijící v USA a reprezentující Švédsko již letos překonal 5,90 metru a ve světových tabulkách je třetí před Renaudem Lavillenim.  Budeme se těšit, že se s ním Matěj neutkal na velké evropské nebo světové soutěži naposledy.

Matěj Ščerba je Libuši Macounové teprve druhým ústeckým atletem v historii, který se na ME juniorů probojoval. Věřme, že ústecká atletika nebude muset čekat znovu více než 50 let na další účast mezi nejlepšími juniory Evropy.