FILINGR V TEPLICÍCH DRUHÝ. FIŠEROVI SLAVÍ DOUBLE

FILINGR V TEPLICÍCH DRUHÝ. FIŠEROVI SLAVÍ DOUBLE

FILINGR V TEPLICÍCH DRUHÝ. FIŠEROVI SLAVÍ DOUBLE

Čekání na vítězství v tradičním běhu kolem Doubravky dále pokračuje. V hlavním závodě mužů naposledy V Teplicích triumfoval ústecký Josef Koliha v roce 1990. V letošním roce byl blízko úspěchu Aleš Filingr. Nakonec ale doběhl druhý s větším odstupem za bílinským Hakimem Salehem. V soutěžích mládeže slavili úspěch sourozenci Fišerovi, když Natálka vyhrála závod elévek a Martin běh dorostenců.

„Závod se do půlky běžel relativně pohodově, ale v kopci došly síly, jelikož jsem na soustředění naběhal kolem 175 km za  osm dní. Navíc v horách a nad 1000 metrů nad mořem a po více než dvou letech jsem trénoval přes týden dvoufázově. Závod se rozhodl zhruba v půlce. Navíc Hakim se připravuje na mistrovství ČR v krosu, tak je na tom trochu jinak, Se soustředěním na Božím Daru panuje velká spokojenost, odtrénoval jsem vše podle plánu, naběhal jsem dost kilometrům, navíc to bylo pestré co se týče tréninků, když jsme střídali kopce, rychlost, rychlostní vytrvalost, tempa, sílu i odrazy. Myslím, že to vypadá slušně. Letos bych rád uspěl i v hale,“ prozradil Aleš Filingr.

Aleš Filingr vyhrál závod kolem jezera v Mostě


Mladší žákyně Karolína Běloubková brala v Teplicích čtvrté místo. V soutěži mladších žáků doběhl Jakub Ebert pátý a Dan Novotný na devátém místě. V předžácích byl Jan Barát šestý, Vojtěch Hlatký sedmý a Jáchym Abrahám desátý. Kristýna Košťálová doběhla čtvrtá mezi děvčaty a Lucie Zápotocká byla desátá. Čtvrtý byl také Tomáš Jungwirth a při své premiéře sedmý Jan Vaněk, Veronika Cidlinová brala tentokrát deváté místo. Jan Novotný byl sedmý na trati dvě stě metrů.


KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZDE