HOVORKA SEDMÝ NA MISTROVSTVÍ EVROPY VETERÁNŮ

Bohumil Hovorka získal dvě sedmá místa na mistrovství Evropy veteránů v italské Anconě. V kategorii M60 nejprve soupeřil v hodu oštěpem, druhý úspěch pak přidal v atletickém pětiboji.

Oštěpařů se sešlo na startu celkem čtrnáct. Hovorka hodil nejlépe 38,26 metru (oštěp 600 gramů) a na bronzového Itala DˇAngela mu chyběly čtyři metry. Zvítězil Němec Kuehndel výkonem 49,20 metru.

V pětiboji se předvedlo celkem devatenáct atletů. Hovorka byl nejlépe čtvrtý ve skoku do dálky za 4,64 metru, celkově nasbíral 3064 bodů.  Vyhrál Němec Grissmer před Polákem Grzybem a dalším Němcem Basedou.  Hovorka obsadil sedmé místo, když za sebou nechal soupeře z Nizozemí, Itálie, Švýcarska, Řecka, Rumunska, Albánie nebo Rakouska.