OSM MEDAILÍ Z PŘEBORU KRAJE MLADŠÍCH ŽÁKŮ A ELÉVŮ

Celkem osm medailí získali naši nejmladší atleti v Krajském přeboru jednotlivců mladšího žactva a elévů. V Bílině se představilo celkem 24 mladých borců z našeho klubu (3 mladší žáci, 10 mladších žákyň, 5 elévů a 6 elévek). A že to byl přebor pro naše děti úspěšný dokládá zisk osmi medailí, z toho jedna zlatá, pět stříbrných a dvě bronzové.

Vítězství v běhu na 60 m získala Tereza Strychová, k tomu přidala stříbro na 60 m překážek, další stříbro vybojoval na překážkách Kuba Migulski, v dálce pak elév Šimon Hrach výkonem 378 cm, ve výšce v osobním rekordu Kája Mésároš za 141 (stejný výkon jako vítěz) a štafeta dívek na 4x 60 m ve složení Bětka Kaplanová, Kája Běloubková (obě elévky!!), Míša Suchá a Terka Strychová. Bronzovou medaili získal překvapivě v hodu míčkem elév Tomáš Polena výkonem 34,05 m a rovněž elévka Kája Běloubková ve sprintu na 60 m s výborným časem 9,07 s.

Většině dětí se opět povedlo vylepšit si osobní rekordy: Matěj Kříž předvedl velké zlepšení v běhu na 300 m a ve skoku dalekém, Simča Plosová v běhu na 60 m překážek čas 11,50 s. (má velké rezervy v technice), Terka Jenčíková a Míša Suchá rovněž v překážkách a Míša i na hladké šedesátce, Niki Suchá na 150 a 300 m, Péťa Kmoníčková v běhu na 600 m, David Nežádal v běhu na 60 a 600 m (příště bude mít určitě i krátké kalhoty a další zlepšení se dostaví!!), Martin Gregor v běhu na 60 m (nejlepší čas z ročníku 2006) a Natálka Fišerová (ročník 2006), které jen těsně unikla medaile v běhu na 600 m.

Do desátého místa v nabité soutěži elévek dálkařek se vešla Kája Běloubková (379 cm – pátá), Natálka Fišerová (379 cm – šestá) a Bibi Kaplanová (368 cm – sedmá). Musím pochválit bojovnost Aničky Bázlerové, Péti Cibulkové, Kláry a Terky Jungwirthové, Jany Ponrtové, Honzíka Petra a Vilmy Křížové, kteří začínají závodit a vedli si velmi dobře. Velká škoda, že nezávodila sprinterka Adéla Kratochvílová, Adam Císař, Štěpánka Voldánová, Fanda Štolfa a nemocný Vráťa Postl, určitě by bojovali o medaile.

Další závody nás čekají 15.6. v Chomutově – 2. kolo krajského přeboru družstev. Věřím že se nám podaří sejít se v co největším počtu a budeme bojovat o medailové umístění v soutěži družstev jak chlapci, tak děvčata. V prvním kole obě družstva obsadila třetí místa!!!!