MLADŠÍ ŽÁCI USPĚLI V CHOMUTOVĚ. DĚVČATA DRUHÁ, CHLAPCI TŘETÍ

Druhé kolo krajského přeboru družstev mladších žáků a žákyň uspořádal Chomutov. Tentokrát jsme nastoupili zejména u děvčat v početnějším složení než v prvním kole. A síla našich dívek se projevila – po konečném sečtení bodů to našim mladým atletkám vyneslo 2. místo (1. USK 115 bodů, 2. AC Ústí 92 bodů, 3. Lovosice 76 bodů). Chlapci si obhájili třetí místo stejně jako v 1. kole (1. USK 197 bodů. 2. místo Most 147 bodů a 3. místo AC 91 bodů). Doufáme, že na 3. kole budeme v plném složení a pokusíme se uhájit aktuální medailová umístění.

V Chomutově jsme vybojovali dvě první místa (Tereza Strychová 60 m překážek a 60 m), čtyři 2. místa (Adéla Kratochvílová na 150 m v osobáčku 21,80 s., Kuba Migulski na 60 m překážek rovněž osobní rekord 11,34 sec., Kája Mésároš ve skoku vysokém v osobním rekordu 148 cm a štafeta dívek ve složení Kája Běloubková, Míša Suchá, Adéla Kratochvílová a Terka Strychová), jedno 3. místo (Kája Mésároš na 60 m překážek), čtyři 4. a 5. místa. Do desátého bodovaného místa jsme měli 34 umístění!!! Opět bodovaly obě štafety jak u chlapců tak u dívek.

V soutěži chlapců byl opět  nejúspěšnější Kája Mésároš s 18,5 body (2. a 3. místo), těsně druhý byl tentokrát Kuba Migulski – 17,5 bodů (2. místo na překážkách a 4. místo ve skoku vysokém) a 12,5 bodu zajistil Matěj Prchlík.

Deset z dvanácti našich chlapců z družstva bodovalo. Je nutno pochválit za osobáčky Matěje Kříže (ve skoku dalekém se konečně dostal přes 4  m – 409 cm a krásné sedmé místo), Filipa Starého (výborný výkon v běhu na 300 m a 6. místo), bojovný výkon Járy Turečka na 1500 m a osobní rekord 6:21,34 s. znamenal 3 bodíky. Velká pochvala patří i našim nejmladším, ročník 2005 – Šimon Hrach celkem 5 bodů pro družstvo a Fanda Štolfa 4 body pro družstvo. Smolné 11. místo patřilo Davidu Nežádalovi a Tomovi Polenovi, příště určitě zabodují!! Vojta Vaněček také přidal cenný bod ve vrhu koulí. Chyběl nám ve vrzích Vráťa Postl, Vojta Roubíček na bězích, kteří v 1. kole bodovali, věříme, že 3. kolo už bez nich nebude.

V soutěži dívek získala opět nejvíce bodů zkušená Tereza Strychová (24,25 bodů),  sprinterka Adéla Kratochvílová přidala 18,25 bodů (2. v běhu na 150 m a 4. na 60 m) a 12.25 bodů Míša Suchá, která si udělala parádní osobáček ve skoku dalekém 425 cm (5. místo). Simča Plosová se blýskla pěkným výkonem a 4. místem ve výšce 135 cm, stejně jako Klára Bláhová na 1500 m. Důležité 4 body v běhu na 1500 m získala Klára Jungwirthová. Neztratily se ani naše nejmladší ročník 2005 – Kája Běloubková vybojovala 5 bodíků na sprintech, Bibi Kaplanová předvedla parádní své první překážky a získala své první body pro družstvo stejně jako Péťa Kmoníčková v neohroženém běhu na 800 metrů. Další body přidala Niky Suchá a Markéta Kubáčová. Smůlu měla Anička Bázlerová, ve stejný čas jí začínaly obě discipliny a přebíhání z výšky na vrh koulí včetně přezouvání nebylo to pravé ořechové. Příště lépe promyslíme kombinaci disciplin. Stále máme rezervy. Právě na výšce Anička Bázlerová a Klára Jungwirthová mají potenciál na další výrazné zlepšování.

Závěrem chci všechny opět moc pochválit za bojovnost a vstřícnost rodičů. Třetí kolo nás čeká v úterý 28.6. 2016 v Meziboří, prosím o rezervaci termínu.