MLADŠÍ ŽÁCI DRUZÍ V MEZIBOŘÍ, OSLABENÁ DĚVČATA ŠESTÁ

Mladší žáci a žákyně se utkali na stadionu v Meziboří, kde proběhlo 3. kolo krajského přeboru družstev . Tentokrát jsme nastoupili zejména u děvčat v katastrofálním oslabení (jen 11 děvčat), což způsobilo ohromný propad našich dívek,. Po sečtení bodů na naše mladé atletky zbylo až 6. místo. Tím se nám rozplývá sen o medailovém umístění družstva mladších žákyň. Bohužel některá děvčata odjela na školu v přírodě a školní výlet (Míša Suchá, Klára Bláhová a Terka Jenčíková), bodová jistota Tereza Strychová onemocněla a Markéta Kubáčová měla problémy s dopravou. Každý bodík tentokrát chyběl.

POŘADÍ ŽÁKYNĚ 1. USK 126 bodů, 2. Lovosice 106, 3. Most 79, 4. Chomutov 69, 5. Bílina 62, 6. AC Ústí 55

Chuť jsme si spravili u chlapců, kteří bodovali všichni a odměnou bylo výborné druhé místo v tomto kole. A to nám chyběli dva nemocní chlapci, kteří hostují  z Lovosic.

POŘADÍ ŽÁCI 1. USK 156 bodů, 2. AC Ústí n.L. 121,5, 3. Most 89,5

Dvě první místa vybojovala stále se lepšící Adéla Kratochvílová na 60 m 8,68 s a 150 m v dalším osobáčku 21,29 s. Další výhru získal ve skoku vysokém Kája Mésároš, který přidal ještě 2. místo v běhu na 60 m překážek v osobním rekordu 11,09 s. Další druhé místo zajistila štafeta chlapců ve složení Šimon Hrach, Matěj Kříž, Kája Mésároš a Kuba Migulski. Kuba Migulski obsadil dvě 3. místa, na 60 m překážek rovněž osobní rekord 11,24 s a ve skoku vysokém.

Nejvíce bodů u děvčat zajistila v Meziboří Adéla Kratochvílová 23,75 bodu a Simča Plosová 14,75 bodu, která předvedla výborný výkon na 150 m 22,06 s (5. místo) a ve výšce za 130 cm brala 4. místo. Kája Běloubková přidala 4,75 bodů a Anička Bázlerová 4 body. Potěšitelné bylo vystoupení Aničky Bázlerové a Kláry Jungwirthové ve skoku vysokém, každá si vytvořila o 10 cm osobní rekord. U chlapců získal nejvíc bodů opět Kája Mésároš 22,25 bodu, za ním s 18,25 body Kuba Migulski a třetí nejvíce bodovaný byl Matěj Kříž s 14,25 body. Mladí atleti si vytvořili 23 osobních rekordů, je nutno vyzdvihnout neohrožený běh Davida Nežádala, Járy Turečka a Tadeáše Klimta na 1500 metrů, osmistovkařů Filipa Starého a Péti Kmoníčkové, představení vrhačů Vráti Postla, Tomáše Poleny a Vojty Vaněčka, dvě výborná pátá místa Fandy Štolfy v běhu na 150 a 300 metrů a spolehlivé výkony Matěje Kříže. Poslední 4. kolo nás čeká v září.