GRAND PRIX 2017

GRAND PRIX 2017

Grand Prix Ústí nad Labem 11.7. 2017

16:00 Junior Trophy + muži B koule 17:10 Exhibice koule 18:00 koule hlavní závod

Stephen Mozia 21,76 m (2016)

New Meeting Record + Nigerian National Record + Second All Time Best in Africa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

TOP Shot Put MEN 7,26 kg 2005 – 2016

Stephen Mozia NGR 21,76 NR Tomáš Staněk CZE 21,38 Georgi Ivanov BUL 21,09 NR Tsanko Arnaudov POR 21,06 Ladislav Prášil CZE 21,01 Jan Marcell CZE 20,93 Joe Kovacs USA 20,89 Christian Cantwell USA 20,85 Russel Winger USA 20,76 Pavel Lyzhyn BLR 20,75 Darlan Romani BRA 20,74 Tom Walsh NZL 20,71 Jacko Gill NZL 20,61 Jakub Szyszkowski POL 20,40 Petr Stehlík CZE 20,28 O’Dayne Richards JAM 20,16 Antonín Žalský CZE 20,15 Andrey Borodkin UKR 20,14 Carlos Véliz CUB 20,11 Tomáš Staněk CZE 20,09 Cory Martin USA 20,09 Martin Stašek CZE 20,08 Tim Nedow CAN 20,05 German Lauro ARG 20,03 Marco Fortes POR 20,03 David Storl GER 20,00

kovacs15

Gag ROM 19,97 Pezer BIH 19,88 Farag EGY 19,87 Sidorov RUS 19,87 Jones USA 19,78 Jagusch GER 19,72 Abramchuk BLR 19,70 Mikos POL 19,63 Mulabegovič CRO 19,48 Premeru CRO 19,48 Bryant USA 19,37 Machura CZE 19,34 Vanek SVK 19,34 OP Singh IND 19,27 Savytsky UKR 19,24 Haborák SVK 19,24 Belo POR 19,08 Bartels GER 19,05 Vivas ESP 19,03

americane2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOP Shot put MEN 7,26 kg under 22 years 2005 – 2016
Walsh NZL 20,71 Pezer BIH 19,88 Jagusch GER 19,72 Savytsky UKR 19,24 Novák CZE 18,77 Birkenhead AUS 18,70 Machura CZE 18,32 Abramchuk BLR 18,26 Lewke GER 18,26 Hamza EGY 18,23 Haratyk POL 18,03 Tuláček CZE 17,81 Staněk CZE 17,47 Olej SVK 16,93 Marcell CZE 16,76


stupne15

 

 

 

 

 

RECORDS GRAND PRIX USTI NAD LABEM
SP men 7,26 kg Stephen Mozia NGR 21,76 m 2016
SP men 7,26 kg do under 22 years Tom Walsh NZL 20,71 m 2014
DT men 2 kg Jan Marcell CZE 63,53 m 2011
SP men 6 kg Tom Carlowitz GER 17,36 m 2014
SP men 5 kg Vladislav Tuláček CZE 19,80 m 2005
SP men 4 kg Casper Jorgensen DEN 16,12 m 2014
SP Women 4 kg Anca Heltne ROM 18,31 m 2009

ahist

2013 Závod koulařů mezi nejlepší na světě, Ivanov překonal národní rekord

SP Ivanov BUL 21,09 NR Prášil 21,01 Kovacs USA 20,70 Richards JAM 20,16 Stašek 20,08 Nedow CAN 20,05 Storl GER 20,00 Žalský 19,18 Bartels GER 19,05 Vivas ESP 19,03 Bedewitz GER 19,00 Marcell 18,87 Muller GER 18,54 Abramchuk BLS 18,26

DT Voňavka 58,90 Bárta 56,66 DT Staňková 55,60

ahist2

2012 Ivanov zaskočil favority, na stovce souboj USA a Jamajky

SP Ivanov BUL 20,09 Lauro ARG 19,89 Kovacs USA 19,87 Borodkin UKR 19,64 Žalský 19,49 OP Singh IND 19,27 Savytsky UKR 19,24 Walsh NZL 18,44

DT Gondor 59,22 Lauro ARG 57,73 800m Riedel GER 1:51,16 100m Andersonová USA 11,32 Baileyová JAM 11,46 100m Zich 10,52 Szetei 10,54

ahist3

2011 Pět dvacítek v kouli a úžasný souboj Rosolové s Trotterovou

SP Winger USA 20,76 Borodkin UKR 20,14 Véliz CUB 20,11 Lauro ARG 20,03 Fortes POR 20,03 Marcell 19,98 Mulabegovič CRO 19,48 Žalský 19,23

DT Marcell 63,53 Ursu ROM 61,34 Winger USA 61,31 Martinez CUB 60,76 JT Torok 71,49 100m Žilka 10,64 Vojtík 10,66 400m Rosolová 51,51 Trotterová USA 52,72 HJ Marešová 1,88

ahist4

2010 Hostem mítinku světový rekordman Javier Sotomayor

SP Žalský 20,15 Winger USA 19,71 Borodkin UKR 19,39 Machura 19,34 Gratzer AUT 18,68 Mikos POL 18,12 Haratyk POL 18,03

100m Barakat OMA 10,27 NR Clarke JAM 10,32 Eriguchi JAP 10,41 100m Čechová 11,58 Eftimova BUL 11,61 400m Khawaja LIB 46,98 Akwu NGR 47,14 Takase JAP 47,33 800m Mulder USA 1:48,14 Repčík SVK 1:49,49 100m H Škrobáková 13,30 110m H Thomas USA 13,77 Mazáč 13,83 HJ Miticov MOL 2.09 Kovalský 2,09 DT Czajkowski POL 60,31 Abromavicius LIT 60,11 Brooks USA 59,85 JT Kosinskiy UKR 70,35

ahist5

2009 Ročník plný rekordů. Zářili Svoboda, Cechlová a Jamajčan Clarke

SP Žalský 19,38 Haborák SVK 19,24 Farag EGY 18,89 Siniakov BLR 18,66 Tsirikhov RUS 18,49 Gratzer 18,38 Machura 18,31 Toompuu EST 18,24

100m Clarke JAM 10,17 Barakat OMA 10,33 NR 200m Barakat OMA 20,99 NR 400m Yousuf SUD 46,24 Masrahi KSA 46,25 Bourasová ALG 53,99 100m H Škrobáková 13,11 110m H Svoboda 13,51 Porter USA 13,52 (heat 13,41) 400m H Al Housari KSA 50,08 Sharahili KSA 50,65 HJ Ton 2,12 Oni GBR 2,12 Hyung Ji Jae KOR 2,12 SP Heltneová ROM 18,31 DT Cechlová 62,91 Samuelsová AUS 62,89 DT Marcell 61,16 Wierig 59,38 JT Vadlejch 73,62 Heinemann 70,98

ahist6

2008 První dvacítka v kouli, Egypťan má limit na olympiádu

SP Stehlík 20,28 Farag EGY 19,87 Bryant USA 19,37 Vanek SVK 19,34

110m H Thomas USA 13,90 100m Thomas USA 10,91 1500m Šneberger 3:45,18 100m H Škrobáková 13,28 HJ Ton 2,22 Horák SVK 2,22 DT Conwell USA 60,39 Farag EGY 59,43 Marcell 59,12 HT Konopka 76,87 Melich 72,63 Anani EGY 71,07 Jons SWE 69,17 JT Abdelrahman EGY 69,65

ahist7

2007 Benko porazil Bábu, famózní patnáctistovka Müllera

SP Žalský 19,76 Stehlík 19,62 Machura 18,32

1500m Müller GER 3:39,07 Pascal Sarwat TAN 3:47,99 110m H Thomas USA 14,02 HJ Benko SVK 2.14 Bába 2.11 PV Kudlička 5.20 Rybová 4,10 Ptáčníková 4,00 JT Klimešová 59,21

ahist8

2006 Tyčkaři létali vysoko, mistryně světa Formanová běžela čtvrtku

SP Stehlík 19,02 Žalský 18,56 Machura 17,93

tyč Ptáček 5,61 Janáček 5,41 Balner 5,30 400m Prokopek POL 53,09 Bergrová 54,85 Jelínková 54,93 Formanová 55,24

ahist9

2005 Prvními vítězi koulař Stehlík a diskař Malina

SP Stehlík 19,22 Machura 17,92 Tylče 16,43 DT Malina 58,85