HISTORIE

HISTORIE

h1

 

Starty ústeckých atletů na světových soutěžích

 

Olympijské hry

1960 Roma – Bedřiška Műllerová – Kulhavá 800 metrů

1964 Tokyo – Alexandr Bílek 20 km a 50 km chůze

 

Mistrovství světa

1992 Funchal – Michal Kučera silniční štafeta

1994 Budapest – Michal Kučera kros

1994 Litochoro – Michal Kučera silniční štafeta

1996 Kodaň – Michal Kučera silniční štafeta

 

Mistrovství Evropy

1954 Bern – Bedřiška Műllerová – Kulhavá 800 metrů

1962 Bělehrad – Alexandr Bílek 20 km a 50 km chůze

1966 Budapest – Libuše Macounová 400 metrů

1996 Charlerois – Michal Kučera kros

2006 Goteborg – Vladimír Maška hod kladivem

 

Halové mistrovství Evropy

1966 Dortmund – Libuše Macounová 400 m a štafeta 4 x 1 kolo

1967 Praha – Libuše Macounová 400 m

1968 Madrid – Libuše Macounová 400 m a štafeta 4 x 1-2-3-4 kola

1969 Bělehrad – Libuše Macounová 400 m

1970 Vídeň – Libuše Macounová 400 m

 

Mistrovství světa juniorů

2016 Bydhošť – Matěj Ščerba skok o tyči

 

Mistrovství Evropy juniorů

1964 Varšava – Libuše Macounová 600 metrů

2017 Grosseto – Matěj Ščerba skok o tyči

 

Světová Univerziáda

1957 Paříž – Libuše Strejčková 100 m

1970 Turín – Libuše Macounová 400 m

 

Reprezentanti Československa a Česka

Ladislav Kříž – sprinter, mistr Evropy na 4x 100 metrů z roku 1971

Miroslav Mikyna – sprinter, reprezentoval ve 4 mezistátních utkáních

Pavel Šourek – střední tratě, reprezentoval v Evropském poháru, celkem 9 mezistátních utkání

Vladimír Slouka – střední tratě, dvakrát se zúčastnil Halového mistrovství Evropy

Michal Kučera – reprezentant na středních a dlouhých tratích, účastník MS a ME

Josef Dupal – překážkář, reprezentant Československa v 50. letech

Oldřich Engel – přední světový kladivář v 50. letech, celkem 7 mezistátních utkání

Josef Poruba – oštěpař, reprezentoval ve 3 mezistátních utkáních

Alexandr Bílek – chodec, účastník Olympijských her a Mistrovství Evropy

Vladimír Maška – kladivář, účastník Mistrovství Evropy

 

Libuše Strejčková – sprinterka, Mistrovství Evropy 1954, 27 mezistátních utkání

Libuše Macounová – sprinterka, účastnice mnoha evropských šampionátů

Zuzana Bergrová – sprinterka, bronzová medailistka z Halového mistrovství světa ve štafetě

Dagmar Košilková Kučerová – v 50. letech reprezentovala ve 6 mezistátních utkáních

Vlasta Vydrářová – střední tratě, reprezentovala ve 3 mezistátních utkáních

Marie Kubcová Novotná – reprezentantka v překážkových bězích v 50. letech

Ludmila Jamborová Duchoňová – koulařka, účastnice Mistrovství Evropy 1966, 25 mezistátních utkání

Jana Majerová Jankovská – oštěpařka, 3 mezistátní utkání, 2. místo ve světových tabulkách juniorek

Bedřiška Műllerová Kulhavá – účastnice Olympijských her a Mistrovství Evropy na 800 metrů

 

h2