BĚŽECKÝ PODZIM ZAČAL. BĚCHOVICE, DĚČÍN NEBO SPOŘICE

Naši běžci jsou v úvodu běžeckého podzimu velmi aktivní. Dva junioři se představili na mistrovství ČR v silničním běhu, který se konal tradičně na legendární trati z Běchovic do Prahy. Daniel Novotný si vylepšil loňský čas o celé dvě minuty a finišoval na 24. místě. Věkem ještě dorostenec Vít Kunc překvapil při své premiéře parádním výkonem a doběhl do cíle ještě o příčku lépe. Oba zvládli těžkou trať o délce deseti kilometrů pod čtyřicet minut. Další část běžecké skupiny zápolila ve stejnou dobu na členité a profilem složité trati při závodu Velké skály v Děčíně. Adéla Konířová vyhrála závod žen, Tomáš Řízek doběhl celkově čtvrtý, mezi dorostenci byl nejrychlejší. Celá skupina pak vyrazila na běžecký svátek do Spořic u Chomutova. Spořická šestka přilákala stovky běžců a našim se velmi dařilo. Adéla Konířová vyhrála závod žen. Lucie Vlachová závod juniorek. Tomáš Řízek byl druhý mezi všemi účastníky, když nestačil jen na chomutovského Jakuba Patúce. V soutěži dorostenců ale vyhrál, stejně jako Daniel Novotný mezi juniory.